Mamy dla Was kolejne tłumaczenie od Magdae tym razem trochę wiadomości o nadchodzącej premierze w Cannes (23 maj 2012) produkcji filmowej On The Road. Reżyser filmu Walter Sallec opowiadał o filmie oraz castingu do postaci Marylou, w którą wcieliła się Kristen Stewart. A także informacja o wywiadzie z obsadą dla Canal+!
Walter Sallec, reżyser opowiada o filmie i o Kristen
“Trudności, które napotkaliśmy związane były głównie ze złożonością projektu oraz koniecznością zrobienia filmu przy małym budżecie [25 000 000 mln dolar]. Ale te ograniczenia wyszły tylko na korzyść dla filmu.” Pozostałymi czynnikami, które pomogły produkcji była pasja aktorów do oryginalnej wersji książki.
W przypadku Kristen Stewart, która wcieliła się w postać Marylou ” On the Road ” była jedną z jej ulubionych książek”, mówi Salles, który reżyserował film z gwiazdą “Zmierzchu”, nie miała ona żadnych problemów, nawet w scenach nagości. “W Marylou jest duże poczucie wolności oraz chęci do eksperymentowania i Kristen dobrze o tym wiedziała”.
Sam Riley, który grał alter ego J. Kerouaca – Sala Raju i Garrett Hedlund (grający jego przyjaciela Deana Moriarty), dołączyli do obsady wkrótce po niej. Imponujący był Viggo Mortensen w roli Williama Burroughsa. “Przyszedł gotowy na plan, ubrany stosowanie do postaci, z maszyną do pisania i z pistoletem z 1949 roku. Była to imponująca transformacja”.
Walter Salles opowiada o castingu do głównych ról.
“Większość obsady została zaproszona na początku procesu przygotowania do produkcji, pięć lat temu. Kirsten Dunst była pierwszą osobą, z którą spotkałem się w sprawie roli Camill. Garrett Hedlund pojawił się na przesłuchaniu prosto z farmy na której mieszkał w Minnesocie, w pobliżu Fargo, mieście, w którym bracia Coen nakręcili film o tym samym tytule. Na przesłuchanie przyniósł opowiadanie o przeżytej przez niego podróży, która była tak niezwykła jak jego rola. Sam Riley zdał egzamin w filmie Control, który widziałem, a i byłem zaskoczony jego grą jako Ian Curtis.
Kristen Stewart została zaproszona niemal tak szybko, jak Kirsten Dunst, dzięki Gustavo Santaolalla i Alejandro Gonzalez Inarritu, którzy widzieli pierwsze zdjęcia z planu filmu Seana Penna „Into the WIld” (Wszystko za życie). Powiedzieli mi wtedy, iż możemy przestać szukać Marylou, bo właśnie zobaczyli 16-latkę, która była idealny do tej roli. Pamiętam, że musiałem wtedy zanotować nazwisko Kristen”
Wywiad z Kristen Stewart, obsadą oraz reżyserem Walterem Sallesem.
Canal + wyemituje spotkanie z Walterem Sallesem (reżyserem On the Road), Kristen Stewart, Garrettem Hedlundem oraz Samem Rileyem. Emisja w dniu 20 maja br. na kanale Canal + o godz. 11:35 w programie „Rencontre de cinema “. (czas ok. 20 minut).
Przedmiot kultu. W 1957 Jack Kerouac zmienił świat literatury, książką “On the Road”, kultową książką generacji podróżników i włóczęg. Wielu reżyserów próbowało zaadoptować autobiograficzny pamiętnik pisarza podróżującego na własną rękę przez Stany Zjednoczone. Francis Ford Coppola również miał z tym problem ale się nie poddał. Udał się do Brazylii, aby odnaleźć Waltera Sallesa. Zlecił mu wyreżyserowanie filmu, a sam go wyprodukował.
Po zakończeniu zdjęć do filmu „Podróż Che Guevary przez Amerykę Łacińską na swoim motocyklu” (Dzienniki motocyklowe), który był pokazywany na festiwalu w Cannes w 2004 r., Salles rozpoczął zbieranie informacji na temat „On the Road”. Wartością dodaną czyli tzw. śmietanką na torcie miał być udział aktorów nowej generacji, w tym Kristen Stewart, zmieniającą swój styl po “Zmierzchu”, zagrała młodą kobietę poszukującą wolności. “On The Road to uniwersalna opowieść o dzieciach – emigrantach, którzy nie wiedzą jak sie odnaleźć w kulturze purytańskiej Ameryki lat 50-tych – powiedział reżyser.
“To także koniec podboju Zachodu, a wraz z nią części amerykańskiego snu. W naszych czasach, mamy wrażenie, że mamy już wszystko i wszystko gra. Nie ma nic co należałoby zmienić ”
Symbolizm. “Odkryłem książkę ” On The Road “, gdy byłem nastolatkiem w Brazylii, podczas dyktatury wojskowej – dodaje reżyser filmu “Central do Brasil” (Dworzec nadziei). “Powieść nie została jeszcze wtedy przetłumaczona, więc czytałem ją po angielsku, książka była przekazywana z rąk do rąk na Uniwersytecie. Do tej pory, to wciąż bardzo symboliczna dla mnie książka:.. Generacja podróżników/włóczęg zmieniła sposób życia innych ludzi lub tego jak chcieli żyć”. Wydawało się to niemożliwe, a jednak, Walter Salles podjął wyzwanie. Ten wspaniały film jest owładnięty niepohamowanym wiatrem potrzeby wolności, nad którym nie można przejść obojętnie.
Wywiad z Walterem Sallesem, Samem Riley, Garrettem Hedlung i Kristen Stewart w niedzielę, 20 maja 2012 r. o 11:35 czasu środkowoeuropejskiego na Canal +.
Źródlo:kristenandrobert.net
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz